38112100-3 (9851+)

خانه » افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس مشهد

افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس مشهد

اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد افزایش 25 درصدی بهای خدمات سرویس مدارس را تصویب کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، در جلسه کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد، نامه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص اعلام نرخ مصوب کارگروه ماده 18 سرویس‌های ایاب و ذهاب بررسی شد.

اکرمی، بازرس ویژه سرویس مدارس استان در خصوص این دستورالعمل اظهار کرد: بارها مسوولان استان به نقش و جایگاه کارگروه ماده 18 اذعان داشته‌اند.

وی رضایتمندی اولیاء را یکی از رسالت‌های کارگروه ماده 18 دانست و خاطرنشان کرد: فرماندار مشهد طی سخنانی به این نکته تاکید داشتند که در سال گذشته شکایات در خصوص سرویس‌دهی مدارس بسیار کم بوده است.

اکرمی با بیان اینکه به دنبال تصویب نرخ عادلانه خدمات هستیم، تصریح کرد: در خصوص افزایش نرخ خدمات سرویس مدارس از فرودین تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری هشت جلسه کارگروه ماده 18 برگزار شده است و پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که برای سال تحصیلی 99 -98 نرخ خدمات 25 درصد افزایش یابد.

علی‌ اصغر نخعی‌راد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری با اشاره به پیشنهاد افزایش 25 درصدی نرخ خدمات، اظهار کرد: یک نگرانی مطرح این است که با توجه به افزایش 40 درصدی قیمت بنزین و تورم 25 درصدی، آیا افزایش 25 درصدی نرخ خدمات سرویس مدارس برای رانندگان مقرون به صرفه است؟

محمدرضا دیمه‌کار، دیگر عضو کمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری در این زمینه خاطرنشان کرد: موضوعی که به مطالبه بسیاری از والدین تبدیل شده است، بحث چند سرویسه بودن بعضی از رانندگان سرویس‌های مدارس است، که باعث می‌شود دانش‌آموزان قبل از حضور مدیر و معلمان خود وارد مدرسه شوند که قطعا معضلاتی در پی خواهد داشت.

اکرمی در پاسخ به انتقادات مطرح شده خاطرنشان کرد: در بحث نظارت بر عملکرد رانندگان سرویس مدارس، 30 خودروی نظارتی در این زمینه وجود دارد همچنین مدیران مدرسه نیز نظارت خواهند داشت؛ اما در خصوص دو سرویسه بودن بعضی از رانندگان باید اشاره کنم که این دو سرویسه بودن در ساعات متفاوت است و گاهی اوقات هیچ تداخلی پیدا نمی‌شود.

هادی عطارزاده طوسی، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد با بیان اینکه تا چند سال پیش برنامه منظمی برای ساماندهی سرویس مدارس وجود نداشت، اظهار کرد: خوشبختانه در دو سال پیش با تصویب قانونی، وضعیت سرویس مدارس ساماندهی شد و تا امروز طی دو سال پیاپی سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد به عنوان سازمان نمونه در سطح کشور در بحث سرویس مدارس شناخته شده است.

وی افزود: در جریان کار گاهی اوقات شاهد کاستی‌هایی هستیم که البته باید با تلاش همه دست‌اندرکاران این مشکلات مرتفع شود تا محیطی امن برای فرزندان شهرمان به وجود آید.

در پایان اعضای کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک و کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و امور اداری با افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس، مصوب کار گروه ماده 18 موافقت کردند.

منبع:www.khorasan.isna.ir